240 Ürün
Sırala
240 Ürün bulundu
Toplam: 240 ürün
Sırala
%10
699,90 TL 629,90 TL
%10
%10
899,90 TL 809,90 TL
%10
%10
1.099,90 TL 989,90 TL
%10
1.199,90 TL 1.079,90 TL
%10
599,90 TL 539,90 TL
%10
599,90 TL 539,90 TL
%10
899,90 TL 809,90 TL
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
599,90 TL 539,90 TL
%10
240 Ürün

BEBEK AYAKKABISI MODELLERİ

Bebekler doğdukları andan itibaren büyüme sürecinin her evresinde kendilerini destekleyen ve hareketlerini kolaylaştıran eşyalara ihtiyaç duyarlar. Yeni doğan bebek ayakkabısı ile ayakkabı kavramıyla ilk tanışan bebeklerin ayakları, patik ve çoraplar kadar yumuşak bu ayakkabılar ile tüm dış etkenlerden korunmuş olur. 

Bebekler için doğumdan sonra en önemli anlardan biri ilk adımlarını atmaya başladıkları andır. Bebek ayakkabıları işte tam da bu noktada bebeklerin hayatlarına dahil olarak yürüme serüveninde en yakın arkadaşları olur. Yürümeyi, ayakta dengede durmayı yeni öğrenmeye başlayan bebekler için ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Ebeveynlerin heyecanla bekledikleri bu anda devreye giren bebek ilk adım ayakkabısı bebeğin hareketlerini kolaylaştıran, dengede durması için onu destekleyen yapıda olmalıdır. 

Ebeveynler için bebek ayakkabıları ihtiyaç duyulan ve ayak sağlığını desteklemesi gereken araçlardan ziyade aynı zamanda bir aksesuar çeşididir. En değerli varlıkları için oluşturdukları kombinlerde onlara eşlik edecek kız bebek ayakkabıları ve erkek bebek ayakkabıları anne babalar için zamanla bir tutku haline gelir. Bu noktada anne ve babaların yardımına yetişen çocukların ayakkabıcısı Vicco, bebek ayakkabısı alanında ebeveynlere ayak sağlığını desteklemenin yanı sıra çeşitli bebek ayakkabılarının bulunduğu geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Çeşitli renk ve desende ayakkabı seçeneği sunan Vicco, anne babalar tarafından sıklıkla tercih edilen gerek günlük hayatta gerekse özel günlerde tüm çocuklar için olduğu kadar bebek kombinlerinin de vazgeçilmezi kız bebek spor ayakkabı ve erkek bebek spor ayakkabı alanlarında da birbirinden farklı modelde ürün çeşidi sunmaktadır. Aileler tarafından en çok tercih edilen beyaz bebek ayakkabısı, siyah bebek ayakkabısı gibi klasik modellerin yanı sıra Vicco bebekler için eğlenceli ayakkabı seçenekleri de sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi tabii ki tüm bebek ayakkabıları arasında en dikkat çeken model olan ışıklı bebek ayakkabılarıdır.

Işıklı bebek ayakkabıları, bebekler her adım attığında parladığı için hem onları yürümeye teşvik eder hem de eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağlar. Işıklı bebek ayakkabılarının farklı mevsimlere uygun olarak giyilebilecek modelleri de mevcuttur. Yaz aylarında bebeklerin ayaklarını terletmeyen, nefes aldıran ve konfor sağlayan keten, pamuk gibi doğal tekstil ürünlerinden üretilmiş ışıklı bebek spor ayakkabıları ve ışıklı sandaletler; kış aylarında ise bebek ayağını soğuk havalara ve ıslanmaya karşı koruyan ışıklı botlar dikkat çekmektedir. Tüm ebeveynler ve çocukların sevgilisi, her mevsim ve modele ait ışıklı ayakkabılar için www.vicco.com.tr’ yi ziyaret edebilirsiniz.

BEBEK AYAKKABISI NASIL SEÇİLİR?

Bebekler için ayakkabı seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta ayakkabının ilgili çekici olması değil, bebek ayağının anatomik yapısına uygun olmasıdır. Yeni ayakta durmaya ve yürümeye başlayan bebeğin kendini güvende hissetmesi, yürüme kavramına karşı olumsuz yargı geliştirmemesi ve doğru adımlar atması için bebek ayakkabısının sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir.

Ortopedik Tabanlı Bebek Ayakkabıları

Bebeklikten itibaren sağlıklı ayak gelişimi için doğru ayakkabıyı kullanmak önemlidir. Ortopedik ayakkabılar ayak sağlığı için en doğru ayakkabı seçeneği olarak bilinse de bu durum biraz farklı. Ortopedik ayakkabılar ayak, ayak bileği ve bacağın normal yapısını desteklemek ve bu bölgelerde var olan sağlık problemlerinin tedavisini sağlamak ya da ilerlemesini engellemek amacıyla, kişinin ihtiyacına özel üretilmesi gereken ayakkabılardır.

Ayak, ayak bileği ya da bacakta herhangi bir sağlık problemi bulunmayan bebekler için tercih edilmesi gereken erkek bebek spor ayakkabısı çeşidi ortopedik değil anatomik bebek ayakkabılarıdır. Anatomik bebek ayakkabıları oldukça yumuşak tabanlı ayakkabılardır. Kullanıldıkça bebeğin ayağının şeklini alan bu ayakkabılar ayak sağlığı ve gelişimini desteklemektedir. Bebek ayakkabısı seçimlerinde satın alınan ayakkabının tabanının yumuşak ve esnek olmasına, yeni yeni dengede durmayı öğrenen bebeği düşmelere karşı koruması için ayakkabının kaymaz taban özelliğinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan bebek ayakkabısının hafif olması da oldukça önemlidir. Hafif bebek ayakkabıları yürümeyi yeni öğrenen ve çabuk yorulan bebeğin işini kolaylaştırmakla birlikte ağır ayakkabı nedeniyle fazla efor sarfetmesini de engelleyecektir.

Vicco ürünlerine özel anatomik Smart Step özelliği bulunan bebek ayakkabıları; nefes alabilen antibakteriyel taban astarı, iç kavis destekli anatomik taban pedi, esnek yapısı ve darbe emici akıllı sünger özellikleriyle çocuk ayak gelişimini maksimum seviyede desteklemektedir. Smart step özellikli Vicco ürünlerine www.vicco.com.tr ‘den ulaşabilir, ürün özellikleri bölümümüzden “Özel Taban” ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Doğal Malzemeden Üretilmiş Bebek Ayakkabıları

Bebekler için tercih edilen ayakkabılar keten, pamuk ve deri gibi doğal malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Doğal malzemeden üretilen kız bebek spor ayakkabıları nefes alma özelliği sayesinde ayağı aşırı terlemeden korumaktadır. Doğal malzemeden üretilmeyen ayakkabılarda terleme sonucu açığa çıkabilen kimyasal malzemeler bebek ayağına zarar verebilmektedir. Doğal malzemeden üretilmiş ayakkabılar arasında en çok tercih edilen deri bebek ayakkabılarıdır. Derinin hızlıca ayağın şeklini alabilmesi, devamlı gelişim ve değişim halinde olan bebek ayağı için destekleyici niteliktedir.

 

Uygun Fiyatlı Bebek Ayakkabıları

Yetişkinlerin ayak numaraları belirli bir yaştan sonra değişmez. Ancak devamlı büyüme halinde olan bebeklerin ayakları devamlı gelişim ve değişim halindedir. Hal böyle olunca bebek ayak numarası da günden güne değişmektedir. Bebek ayakkabısı satın alırken bebeğe alınan ayakkabının kısa bir süre sonra bebeğe olmayacağı ve yeni bir bebek ayakkabısı alınması gerekeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa süre giyilecek ayakkabılar için yüksek fiyatlar ödemek yerine hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bebek ayakkabılarını tercih etmek aileler için bebeklik döneminde tercih kriterlerinden biri olmalıdır.

Vicco, bebek ayak sağlığı ve gelişimini destekleyen bebek ayakkabılarını her bütçeye hitap edebilecek geniş fiyat yelpazesi ile müşterilerine sunmaktadır. Çeşitli fiyatlara sahip Vicco bebek ayakkabıları için www.vicco.com.tr’ yi ve Vicco konsept mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.