23 Ürün
Sırala
23 Ürün bulundu
Toplam: 23 ürün
Sırala
23 Ürün

Erkek İlk Adım Günlük Ayakkabı Modelleri

Ayak sağlığı bebeklikten itibaren çok önemlidir. Çünkü sağlık ayaktan başlar ve tüm vücudumuzu taşıyan uzuvlarımız ayaklarımızdır, onlar henüz gelişmekte oldukları için yapılan hatalar, ayak gelişimlerini etkiler ve kalıcı hasarlar olabilir. Ayakkabı seçerken bebeğinizin ayak şekli ve ayağında herhangi bir rahatsızlık olup olmamasına dikkat ediniz. Bebek ayakkabıları, sağlıklı olmalarının yanında tarz göstergesi olarak da görüldüğü için sağlıklı olmasında sonra bebeğinizin şıklığını da göz önünde bulundurmalısınız. Çocukların renkli dünyasına hitap eden ürünler ile onlara erkek bebek ayakkabı modelleri olarak ayrılan ürün çeşitleri, çocukların renkli dünyasına hitap ederek onlar için özel ürün çeşitlerini sunuyorlar. Erkek bebek ayakkabı modellerinde aradığınız rahatlık ile birlikte güven veren kalite anlayışını Vicco ile ortaya koyabilirsiniz.

Küçük kahramanınızın ilk adımlarını sizin yardımınızla güvenli bir şekilde attıktan sonra, özgürlüğüne emin adımlarla yürümek isteyecektir. Bu süreçte onu destekleyen bebek ayakkabılarının hem fiziksel hem ruhsal olarak ona hala güvende olduğunu hissettirmesi gerekiyor. Bebeğinizin ayakkabıları; onun yürüme alışkanlıklarını, ayaklarını tanımasını, konforunu, sağlığını ve rahatlığını etkileyebiliyor. En doğru ayakkabı seçimi için öncelikle, ayakkabıların bebeğinizin kullanacağı mevsime uyumlu olup olmadığını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Kış ayları için ısıyı hapsedip, ayakları sıcak tutan ayakkabılar seçebilir, yaz ayları içinse her yönden hava transferi sağlayan ve teri dışarı atan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin ayakları ve ayak tabanları aşırı hassas bir yapıya sahip olduğundan hava transferi yapabilen ayakkabıları seçmek çok önemli. Aksi durumda bebeğinizin ayaklarında terlemeye bağlı olarak istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Bebeğiniz dünyayla tanışırken kendisini güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle pürüzsüz ve kaygan zeminlerde kaymayı önleyen ayakkabılar seçebilir, hafif bir yapıya sahip olan modelleri değerlendirerek ayakların daha konforlu ve güvende olmasına yardımcı olabilirsiniz. Bebeğinizin ayakkabılarını o büyüyene kadar, en güvenilir, rahat ve şık modelleri sizin en iyi şekilde araştıracağınızı düşünürsek, bu konu ile ilgili biraz araştırma yapmanız, onun sağlığı için bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.

Erkek İlk Adım Günlük Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz için tercih edebileceğiniz ayakkabı modelinin kaliteli olması onun sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kalitesi düşük her üründe olduğu gibi, içeriğindeki zararlı kimyasallar bebeğinize zarar verebilir. Bu zararlar bazen cildini tahriş etmekten, onu zehirleyebilecek boyutlara kadar ulaşabilir. Bu nedenle satın alacağınız ürün modelinin kaliteli ve doğal malzemelerden üretilmiş olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bebek ayakkabısının, özellikle iç malzemesi gerçek deri ve doğal pamuktan yapılmış olmalıdır. Sentetik ayakkabılar, bebeğinizin ayağını terletebilir. Bu da bakteri ve mantar oluşumuna sebep olabilir. Ayakkabının hava alabilen bir ürün olması, bakteri ve mantar oluşumunu engelleyeceği gibi aynı zamanda ayak kokusunu da önleyecektir.

Erkek bebeğinizin ayak gelişimini destekleyen, onun ayak yapısına uygun, esnek ve ortopedik erkek bebek günlük ayakkabısı seçmeye özen göstermelisiniz. Özen göstermediğiniz takdirde ilerde yürüme bozuklukları gibi kalıcı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bebeğiniz ayakkabısını giydiğinde, baş parmağı ve ayakkabısı temas etmemelidir. Ayakkabı giyildikten sonra temas edip etmediğini elinizde rahatça kontrol edebilirsiniz. Bebeğinizin ayağını sıkan, dar ayakkabılar, onun kan dolaşımını yavaşlatarak, ayaklarında ağrı, şişme, kızarıklık, ayakta ya da parmaklarında şekil bozukluklarına sebep olabilir.

Bebek ayakkabısının esnekliğine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin kolayca hareket edebileceği ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Bebekler için doğru ayakkabılar tercih edilmediğinde kas sisteminde ve iskelet sisteminde çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bebeklerin giyeceği ayakkabıların oldukça özenli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Ayağına uygun olmayan bir ayakkabıyı giyen erkek bebek, yaşıtlarına göre çabuk yorulur ve huysuzlanabilir. Ona uygun ölçülerde, bedenine uygun ayakkabı almanız sadece fiziksel değil ruhsal açıdan da önemlidir. Yeni yürümeye başlayan bir bebeğin, o heyecanla sürekli ayakta olacağını düşünürsek, minik ayakları biraz şişebilir. Bu nedenle özellikle akşamları ayakları bir miktar şişebilir. Bu da ayakkabısının ayağına sıkmasına sebep olur.

Bebek ayakkabıları modelleri arasında çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bu ürünler tasarlanırken bebeğinizin sağlığına ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bebeğinizin ayakkabısını seçerken yüksek ve sert tabanlı ayakkabılardan uzak durmalısınız. Tabanı yere sağlam basan, kaymayan malzemelerden yapılmış ayakkabıları tercih etmeniz daha sağlıklıdır. Çok yumuşak veya çok sert, taban kısmı çok hafif ya da çok ağır olan ayakkabılar bebeğinizi yoracaktır. Bu nedenle bebeğinizin ayağının şeklini alan çok yumuşak ya da çok sert olmayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Ayak Numarası

Bebek ayakkabısı satın alırken ürünlerin numaralarına bakmak büyük önem taşıyor. 0-6 ay aralığında olan ve ayak uzunluğu 11 cm olan bebekler, 17-18 numaralı ayakkabıları giyebilirken; 12.4 cm olan 6-12 aylık bebekler 19-20 numaralı ayakkabıları giyebiliyor. 14.2 cm ayak uzunluğu bulunan yani 12-18 aylık olan bebekler 21-22 numaralı, 18-27 aylık ve 15.5 cm ayak uzunluğu olan bebeklerse 23-24 numaralı ayakkabıları değerlendiriyor. 30-36 ay arası çocuklar içinse 16.1 cm ayakkabıları giyebilirler. 4 ve 5 yaşındaki çocuklar için 25-26 numaralı ayakkabıları satın alabilirsiniz.

Ayakkabıların boyutları bebeğinizin gelişimine göre daha büyük ya da küçük olabilir. Erkek bebek ayakkabı modelini satın almadan önce bebeğinizin ayak ölçüsünü alabilir, bedenine uyan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bir ayağın diğer ayaktan farklı bedene sahip olması durumunda büyük olana göre satın almanızı yapmanız daha doğru olacaktır.

Doğru Ayak Numarasını Nasıl Ölçebilirsiniz?

1. Adım: Boş bir kağıdı, köşelerinden bantlayarak yere sabitleyin.

2. Adım: Çocuğunuz ayağını yere koyduktan sonra, kalem dik olacak şekilde ayağının en uzun parmağını ve topunun dışına işaretleyin.

3. Adım: Baş parmağından topuğa kadar olan kısmı mezura, metre veya cetvel yardımı ile ölçünüz. Çıkan sonuç çocuğunuzun ayak uzunluğu olacaktır.

4. Adım: www.vicco.com.tr adresinde beğendiğiniz ürünün içinde yer alan beden tablosundan çocuğunuzun ayak uzunluğuna karşılık gelen doğru numarayı bulabilirsiniz.

Erkek Bebek Günlük Ayakkabı

Erkek bebekler için en çok tercih edilen ayakkabılar günlük ayakkabılardır. Bunun sebebi günlük ayakkabıların sağladığı rahatlık, konfor, yere basarken verdiği güven hissi özellikleridir.

Erkek Bebek Ayakkabı Fiyatları

Türkiye'nin en iyi çocuk ayakkabı markası Vicco, bebeğinizin ayakkabı ihtiyacında en güvenilir şekilde yanınızda. Sadece kalite, rahatlık ve şıklık ile sınırlı kalmamakla birlikte bütçenizi de düşünen Vicco, her bütçeye hitap ediyor. Bebeğiniz için en kaliteli, rahat ve şık modelleri üreten Vicco, www.vicco.com.tr 'de ve Vicco mağazalarında sizleri bekliyor.

+ devamını oku