350TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo!
YENİ SEZON
Vicco Oyo Işıklı Unisex Bebe Beyaz Sneaker
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Oyo Işıklı Unisex Bebe Sarı Sneaker
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Dna Özel Taban Erkek Bebe Lacivert Spor Ayakkabı
YENİ SEZON
Vicco Dna Özel Taban Erkek Bebe Mavi Spor Ayakkabı
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Dna Özel Taban Unisex Bebe Sarı Spor Ayakkabı
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Flash Işıklı Erkek Bebe Lacivert Spor Ayakkabı
YENİ SEZON
Vicco Flash Işıklı Unisex Bebe Kırmızı Spor Ayakkabı
YENİ SEZON
Vicco Flash Işıklı Erkek Bebe Saks Mavi Spor Ayakkabı
YENİ SEZON
Vicco Flash Işıklı Unisex Bebe Beyaz Spor Ayakkabı
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Flash Işıklı Unisex Bebe Sarı Spor Ayakkabı
299,90 TL
Sepette %10 İndirim 269,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Alfa Işıklı Unisex Bebe Siyah Spor Ayakkabı
279,90 TL
Sepette %10 İndirim 251,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Alfa Işıklı Erkek Bebe Mavi Spor Ayakkabı
279,90 TL
Sepette %10 İndirim 251,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Alfa Işıklı Unisex Bebe Beyaz Spor Ayakkabı
279,90 TL
Sepette %10 İndirim 251,91 TL
Vicco Bonbon Metalik Unisex Bebe Lacivert Sandalet
%19
İNDİRİM

fiyatı 159,90 TL

129,90 TL

Sepette %10 İndirim 116,91 TL
Vicco Bonbon Metalik Unisex Bebe Beyaz Sandalet
%19
İNDİRİM

fiyatı 159,90 TL

129,90 TL

Sepette %10 İndirim 116,91 TL
Vicco Last Metalik Unisex Bebe Lacivert Sandalet
179,90 TL
Sepette %10 İndirim 161,91 TL
YENİ SEZON
Vicco Last Metalik Unisex Bebe Beyaz Sandalet
179,90 TL
Sepette %10 İndirim 161,91 TL
Vicco Sunny Basic Erkek Bebe Lacivert Spor Ayakkabı
289,90 TL
Sepette %10 İndirim 260,91 TL
Vicco Sunny Basic Erkek Bebe Saks Mavi Spor Ayakkabı
289,90 TL
Sepette %10 İndirim 260,91 TL

Erkek Bebek Ayakkabı Modelleri

Küçük kahramanınız ilk adımlarını sizin sayenizde güvenli bir şekilde attıktan sonra, sizden bağımsızlığını kazanarak, özgürlüğüne emin adımlarla yürümek isteyecektir. Bu süreçte onu destekleyen bebek ayakkabılarının hem fiziksel hem ruhsal olarak ona hala güvende olduğunu hissettirmesi gerekmektedir.

Bebek ayakkabısı seçimine özen göstermelisiniz. Çünkü sağlık ayaktan başlar ve tüm vücudumuzu taşıyan uzuvlarımız ayaklarımızdır, onlar henüz gelişmekte oldukları için yapılan hatalar, ayak gelişimlerini etkiler ve kalıcı hasarlar olabilir. Ayakkabı seçerken bebeğinizin ayak şekli ve ayağında herhangi bir rahatsızlık olup olmaması bu seçimi yaparken önemli bir etkendir. Ayakkabı seçiminde yapılan küçük hatalar bile ilerde bebeğinizin ayak sağlığını riske atabilir.

Ayakkabılar, sağlıklı olmalarının yanında tarz göstergesi olarak da görüldüğü için sağlıklı olmasında sonra bebeğinizin şıklığını da göz önünde bulundurmalısınız. Çocukların renkli dünyasına hitap eden ürünler ile onlara erkek ve kız bebek ayakkabı modelleri olarak ayrılan ürün çeşitleri, çocukların renkli dünyasına hitap ederek onlar için özel ürün çeşitlerini sunuyorlar. Hem kız hem de erkek bebek ayakkabı modellerinde aradığınız rahatlık ile güven veren kalite ile moda farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bebeğinizin ayakkabıları; onun yürüme alışkanlıklarını, ayaklarını tanımasını, konforunu, sağlığını ve rahatlığını etkileyebiliyor. En doğru ayakkabı seçimi için öncelikle ayakkabıların bebeğinizin kullanacağı mevsime uyumlu olup olmadığını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Kış ayları için ısıyı hapsedip, ayakları sıcak tutan ayakkabılar seçebilir, yaz ayları içinse her yönden hava transferi sağlayan ve teri dışarı atan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin ayakları ve ayak tabanları aşırı hassas bir yapıya sahip olduğundan hava transferi yapabilen ayakkabıları seçmek çok önemli. Aksi durumda bebeğinizin ayaklarında terlemeye bağlı olarak istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Bebeğiniz dünyayla tanışırken kendisini güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle pürüzsüz ve kaygan zeminlerde kaymayı önleyen ayakkabılar seçebilir, hafif bir yapıya sahip olan modelleri değerlendirerek ayakların daha konforlu ve güvende olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bebeğinizin ayakkabılarını o büyüyene kadar, en güvenilir, rahat ve şık modelleri sizin en iyi şekilde araştıracağınızı düşünürsek, bu konu ile ilgili biraz araştırma yapmanız, onun sağlığı için bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Türkiye'nin en iyi çocuk ayakkabı markası Vicco'nun, uzmanlığı ve tecrübeleriyle birlikte bu bilgilere göz atalım.

Doğru Bebek Ayakkabısı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz için tercih edebileceğiniz ayakkabı modelinin kaliteli olması onun sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kalitesi düşük her üründe olduğu gibi, içeriğindeki zararlı kimyasallar bebeğinize karar verebilir. Bu zararlar bazen cildini tahriş etmekten, onu zehirleyebilecek boyutlara kadar ulaşabilir. Bu nedenle satın alacağınız ürün modelinin kaliteli ve doğal malzemelerden üretilmiş olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bebek ayakkabısının, özellikle iç malzemesi gerçek deri ve doğal pamuktan yapılmış olmalıdır. Sentetik ayakkabılar, bebeğinizin ayağını terletebilir. Bu da bakteri ve mantar oluşumuna sebep olabilir. Ayakkabının hava alabilen bir ürün olması, bakteri ve mantar oluşumunu engelleyeceği gibi aynı zamanda ayak kokusunu da önleyecektir.

Erkek bebeğinizin ayak gelişimini destekleyen, onun ayak yapısına uygun, esnek ve ortopedik erkek bebek ayakkabısı seçmeye özen göstermelisiniz. Özen göstermediğiniz takdirde ilerde yürüme bozuklukları gibi kalıcı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bebeğiniz ayakkabısını giydiğinde, baş parmağı ve ayakkabısı temas etmemelidir. Ayakkabı giyildikten sonra temas edip etmediğini elinizde rahatça kontrol edebilirsiniz. Bebeğinizin ayağını sıkan, dar ayakkabılar, onun kan dolaşımını yavaşlatarak, ayaklarında ağrı, şişme, kızarıklık, ayakta ya da parmaklarında şekil bozukluklarına sebep olabilir.

Bebek ayakkabısının esnekliğine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin kolayca hareket edebileceği ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Bebekler için doğru ayakkabılar tercih edilmediğinde kas sisteminde ve iskelet sisteminde çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bebeklerin giyeceği ayakkabıların oldukça özenli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bu konuda siz ebeveynlere büyük bir görev düşmektedir.

Ayağına uygun olmayan bir ayakkabıyı giyen erkek bebek, yaşıtlarına göre çabuk yorulur ve huysuzlanabilir. Ona uygun ölçülerde, bedenine uygun ayakkabı almanız sadece fiziksel değil ruhsal açıdan da önemlidir. Yeni yürümeye başlayan bir bebeğin, o heyecanla sürekli ayakta olacağını düşünürsek, minik ayakları biraz şişebilir. Bu nedenle özellikle akşamları ayakları bir miktar şişebilir. Bu da ayakkabısının ayağına sıkmasına sebep olur. Bunları göz önünde bulundurarak, doğru erkek bebek ayakkabı seçimi, bebeğinizin fiziksel ve ruhsal sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Bebek ayakkabıları modelleri arasında çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bu ürünler tasarlanırken bebeğinizin sağlığına ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bebeğinizin ayakkabısını seçerken yüksek ve sert tabanlı ayakkabılardan uzak durmalısınız. Tabanı yere sağlam basan, kaymayan malzemelerden yapılmış ayakkabıları tercih etmeniz daha sağlıklıdır. Çok yumuşak veya çok sert, taban kısmı çok hafif ya da çok ağır olan ayakkabılar bebeğinizi yoracaktır. Bu nedenle bebeğinizin ayağının şeklini alan çok yumuşak ya da çok sert olmayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Ayak Numarası

Bebek ayakkabısı satın alırken ürünlerin numaralarına bakmak büyük önem taşıyor. 0-6 ay aralığında olan ve ayak uzunluğu 11 cm olan bebekler, 17-18 numaralı ayakkabıları giyebilirken; 12.4 cm olan 6-12 aylık bebekler 19-20 numaralı ayakkabıları giyebiliyor. 14.2 cm ayak uzunluğu bulunan yani 12-18 aylık olan bebekler 21-22 numaralı, 18-27 aylık ve 15.5 cm ayak uzunluğu olan bebeklerse 23-24 numaralı ayakkabıları değerlendiriyor. 30-36 ay arası çocuklar içinse 16.1 cm ayakkabıları giyebilirler. 4 ve 5 yaşındaki çocuklar için 25-26 numaralı ayakkabıları satın alabilirsiniz.

Ayakkabıların boyutları bebeğinizin gelişimine göre daha büyük ya da küçük olabilir. Erkek bebek ayakkabı modelini satın almadan önce bebeğinizin ayak ölçüsünü alabilir, bedenine uyan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bir ayağın diğer ayaktan farklı bedene sahip olması durumunda büyük olana göre satın almanızı yapmanız daha doğru olacaktır.

Doğru Ayak Numarasını Nasıl Ölçebilirsiniz?

1. Adım: Boş bir kağıdı, köşelerinden bantlayarak yere sabitleyin.

2. Adım: Çocuğunuz ayağını yere koyduktan sonra, kalem dik olacak şekilde ayağının en uzun parmağını ve topunun dışına işaretleyin.

3. Adım: Baş parmağından topuğa kadar olan kısmı mezura, metre veya cetvel yardımı ile ölçünüz. Çıkan sonuç çocuğunuzun ayak uzunluğu olacaktır.

4. Adım: www.vicco.com.tr adresinde beğendiğiniz ürünün içinde yer alan beden tablosundan çocuğunuzun ayak uzunluğuna karşılık gelen doğru numarayı bulabilirsiniz.

Erkek bebek ayakkabısı kategorisinde spor, günlük, sandalet, bot gibi pek çok çeşidi ürün modelleri arasında bulabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerle onun tarzını yansıtabilirsiniz.

Erkek Bebek Spor Ayakkabısı

Erkek bebekler için en çok tercih edilen ayakkabılar spor ayakkabılardır. Bunun sebebi spor ayakkabıların sağladığı rahatlık, konfor, yere basarken verdiği güven hissi özellikleridir.

Erkek Bebek Günlük Ayakkabısı

Gün içinde dur durak bilmeden yürüyen, oyunlar oynayan yavrunuzun ayak sağlığı için tercih edebileceğiniz modeller arasındadır. Rahat, konforlu ve şık modeller olmaları ön plandadır.

Erkek Bebek Sandaleti

Sandalet, yaz aylarının favori ayakkabı çeşitlerinden biridir. Erkek çocuk sandaletlerinde ayağı iyi kavraması ve ayak beden ölçüsüne uygun olması aranan ilk özelliklerin başında gelir. Her iki ucu da açık olan sandalet tiplerinin yanında burun kısmı kapalı sandaletler yeni yürümeye başlayan minikler için daha uygun olabilir. Deniz, kumsal ve havuzda da erkek bebeğinizin rahatça kullanabileceği sandaletler tasarlanmaktadır.

Erkek Bebek Botu

Erkek bebekler için kışlık ayakkabı seçerken hem hareketlerini kısıtlamayan hem de ayağını soğuktan koruyan modelleri seçmelisiniz. Su geçirmeyen, yere güvenle basmasını sağlayan modeller önceliğiniz olmalı. Kar yağışının yoğun olduğu günlerde ise kaymayı ve kar suyu girişini engelleyici malzemeden yapılmış, tabanları özel tutuş özelliğine sahip kar botlarını erkek bebeğiniz için tercih edebilirsiniz.

Erkek Bebek Yazlık Ayakkabı

Erkek bebeğiniz için yaz mevsiminde alacağınız bebek ayakkabıları, gerçek deri ya da iç yüzeyi pamuklu, hava alan malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Nefes alan malzemelerden üretilen ayakkabılar, yazın sıcak günlerinde bebeğinizin ayaklarını terletip, bakteri, koku, mantar oluşumunu engellemiş olur. Yazlık erkek bebek ayakkabılarında, sandaletler ve günlük ayakkabılar tercih edilebilir. Renk olarak, onun zevkine uygun; sarı, mavi, yeşil, kırmızı ve beyaz erkek bebek ayakkabılarını tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarında, bebeğinizin ayaklarını rahat ettirecek ve terletmeyecek ürünleri tercih etmeniz sağlığı açısından çok önemlidir. Özellikle sandaletleri tercih edebilirsiniz. Sandalet ayakkabılarla ayağı yere sağlam basacak ve sıcak havalarda özgürce yürüyebilecektir.

Erkek Bebek Kışlık Ayakkabı

Kış ayları soğuk geçeceğinden, minik ayakları sıcak tutacak özellikte ayakkabılar seçmeye özen göstermelisiniz. Havanın rüzgarlı, yağmur ve karlı olacağı bu mevsimde bebeğinizin üşememesi, sağlığı açısından çok önemli. Kışlık ayakkabıların iç kısmı pamuklu veya kürklü, bilek boyuysa uzun olmalıdır. Ayakkabı bileklerinin uzun olma nedeni, çorap ve paça arasındaki boşluktan soğuk hava ile temas etmesini engellemektir, böylelikle bebeğinizin ayaklarının üşümesi engellenir. Kışlık bebek ayakkabılarının su geçirmez özellikte olması sağlığı açısında daha yararlıdır. Yağmurlu günlerde, su birikintilerine bastıklarında, suyla temas ettiklerinde ya da karlı havalarda kar ile oyun oynadıklarında üşümemeleri için tasarlanmış erkek bebek kışlık ayakkabılarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Erkek bebek bot modelleri ile kış mevsiminde minik ayaklarını sıcacık tutabilirsiniz. Özellikle soğuk havalara uygun olan bot modelleri ile soğuk günlerde çocuklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Coğrafi konumdan dolayı mevsim çeşitliliğinin görüldüğü Türkiye’de kışın alabileceğiniz bot çeşitleri ile ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz. Sade görünümlerinin yanında aksesuarla tasarımın tamamlayan bot çeşitleri, faydalarının yanı sıra görselliğiyle de minikleri ön plana çıkarıyorlar. Botlarda görebileceğiniz çeşitlilik ile kışlık bebek ayakkabı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kalitesini yansıtan ürün modellerine içiniz rahat bir şekilde güvenebilirsiniz, ürünler tasarlanırken bebeğinizin ayak sağlığı en ön planda tutularak tasarlanmıştır. Ayakkabı seçiminde aradığınız kriterlere uygun ürünleri modeller arasında bulabilir ve bebeğinizin ayakkabı ihtiyaçlarını sadece birkaç tıkla ya da en yakın mağazamıza giderek temin edebilirsiniz. Kaymaz taban, su geçirmez özellikleri ile bebek botları çeşitli hava koşullarından etkilenmeyerek aradığınız performansı sizlere sunuyor. Özellikle kış aylarında yağmur ve karla birlikte artan çeşitli kazalara yönelik tercih edebileceğiniz kaymaz taban sonun özgürce yürümesine olanak sağlıyor. Çocuğunuzun konforu için tercih edebileceğiniz erkek bebek ayakkabıları, farklı kategorilerde ürünleri sizlerle buluşturuyor. Her adımda rahat yüzeyi ile ebeveynlerin gözde ürünleri arasında yer alan ayakkabılar beraberinde pek çok fayda getiriyor.

Klasik Tarz Sahibi Bebekler İçin En Uygun Ayakkabı Modelleri

Günümüzde çocuk modası, tasarımcılar tarafından çok renkli ve geniş bir yelpazeye yayılıyor. Gördüğümüz her bebek ayakkabısı, adeta şimdiki çocukların çok şanslı olduğunu düşündürtüyor. Vicco'da stil sahibi bebekler için her zevke hitap edebilecek ürün çeşitliliği bulunmakta.

Konu erkek bebek ayakkabısı olunca genelde klasik modeller daha çok tercih edilebilir. Deri erkek ayakkabı modellerine ya da düz renkli günlük ayakkabı modellerine göz atabilir, onun klasik tarzını tamamlayabilirsiniz.

Renkli Ruhunu Yansıtan Bebekler İçin En Uygun Ayakkabı Modelleri

Klasik olmak yerine, cıvıl cıvıl olmayı tercih eden miniklere, onun ruhunu yansıtacak, ışıklı erkek bebek ayakkabı modellerini inceleyebilirsiniz. Işıklı erkek bebek ayakkabı sayesinde bebeğiniz, ayakkabısının farklılığından etkilenecek ve çok eğlenecek.

Erkek Bebek Ayakkabı Fiyatları

Türkiye'nin en iyi çocuk ayakkabı markası Vicco, bebeğinizin ayakkabı ihtiyacında en güvenilir şekilde yanınızda. Sadece kalite, rahatlık ve şıklık ile sınırlı kalmamakla birlikte bütçenizi de düşünen Vicco, her bütçeye hitap ediyor. Bebeğiniz için en kaliteli, rahat ve şık modelleri üreten Vicco, www.vicco.com.tr 'de ve Vicco mağazalarında sizleri bekliyor.

+ devamını oku