32 Ürün
Sırala
32 Ürün bulundu
Toplam: 32 ürün
Sırala
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
%10
32 Ürün

KIZ ÇOCUK SPOR AYAKKABISI MODELLERİ

Gün boyu tüm vücudun ağırlığını taşıyan ayaklar yorulur ve yıpranır. Özellikle sokakta parkta oyun halinde olan çocukların ayakları bu konuda daha hassastır. Ayakkabı seçiminde ayağın rahat etmesini sağlayan, bu sayede ayak sağlığı ve gelişimine katkıda bulunan ayakkabıları tercih etmek gün içerisinde ayakları olumsuz koşullara karşı desteklemektedir. Böylelikle ayak sağlığı korunurken hayat kalitesinin düşmesi de engellenmiş olur.

Kız çocuk günlük ayakkabıları hem çocuklar hem de ebeveynler tarafından günlük hayatta en çok tercih edilen ayakkabı modelidir. Çocukların ilgisini çeken çeşitli renk ve desende kız çocuk spor ayakkabı modelleri kız çocuklarının kombinlerine hava katarken; konforlu tasarımlarıyla ayak, ayak bileği ve bacakta oluşabilecek rahatsızlıkların da önüne geçmektedir.

Hem rahat hem şık hem de kullanışlı olması nedeniyle ebeveynler tarafından çocukları için en çok tercih edilen spor ayakkabılar kız çocuk beyaz spor ayakkabı ve kız çocuk siyah spor ayakkabı modelleridir. Gerek okulda gerek sokakta gerekse çocukların daha şık giydirildiği davetlerde tamamlayıcı aksesuar olarak da kullanılan spor ayakkabılar klasik modellerin dışında farklı tasarımlarda da karşımıza çıkmaktadır. Simli, armalı, desenli kız çocuk spor ayakkabı modellerinin yanı sıra çocukların dikkatini en çok çeken model kız çocuk ışıklı spor ayakkabı modelidir. Eğlence ve rahatlığı bir araya getiren kız çocuk ışıklı spor ayakkabılar her dönemde her yaştan çocuğun gözdesi olmuştur. Çocuk modasına damga vuran ışıklı ayakkabılar çocuklar yürüdükçe, koştukça genellikle topuk bölümünde yanıp sönen led ışıkları ile her ana eğlence katmaktadır.

Her yaştan çocuk için ürettiği ayakkabılar ile çocuk ayakkabı modasına yön veren, çocukların ayakkabıcısı Vicco çeşitli renk ve desende, dikkat çekici kız çocuk spor ayakkabı modellerine sahiptir. Ayakkabı modellerine verdiği önemden çok daha fazlasını ürettiği ayakkabıların çocuk ayak sağlığı ve gelişimini desteklemesine veren Vicco’nun kız çocuk spor ayakkabı modellerine Vicco online ve konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

KIZ ÇOCUK SPOR AYAKKABISI NASIL SEÇİLİR?

Oyun oynamayı, koşmayı, zıplamayı seven çocukların en çok kullandığı ayakkabı modeli spor ayakkabılardır. Ayakkabılar çocuklar için bir giyim ürünü, aksesuar olmaktan ziyade sağlıklarını yakından etkileyen unsurlardan biridir. Hareketli dünyalarında onları desteklerken aynı zamanda tarzlarını oluşturmalarına da yardımcı olacak ayakkabıları seçerken çokça dikkatli olunması gerekiyor. 

Kız çocuk spor ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ayakkabı üretiminde kullanılan malzemelerdir. Ayak sağlığı ve gelişimini desteklemek amacıyla doğal malzemelerden üretilmiş kız çocuk spor ayakkabıları tercih edilmelidir. Sağlıklı ayak gelişimi için deri, pamuk ve keten gibi doğal malzemelerden üretilmiş ayakkabılar çocuklar için en uygun ayakkabılardır. Doğal olmayan malzemelerden üretilmiş çocuk ayakkabıları çocuk cildinde tahriş ve yaralara sebep olabileceği gibi ayak ve bacakta şekil ya da yürüme bozukluklarına da davetiye çıkarabilmektedir.  Doğal malzemeden üretilen ayakkabılar aynı zamanda nefes alma özelliğine de sahiptir. Ayak terlemesi sonucu doğal olmayan malzemeden üretilmiş ve nefes almayan ayakkabılarda açığa çıkabilecek zararlı kimyasal maddeler çocuk sağlığını olumsuz etkilerken, doğal malzemeler kullanılarak üretilen ayakkabılarda ayak hava almakta ve oluşan ter ayakkabı tarafından emilmektedir.

Işıklı kız çocuk spor ayakkabıları diğer tüm çocuk ayakkabılarının olması gerektiği gibi hafif, esnek ve yumuşak yapıda olmalıdır. Gün boyu enerjik ve hareketli çocukların çabuk yorulmasını engellemek, güvende olmalarını sağlamak ve hareketlerini kısıtlamamak için hafif ve yumuşak tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir. Yumuşak yapıdaki ayakkabılar ayak şeklini kolay aldığından ayağın doğal gelişimine de katkı sağlamaktadır. 

Çocuk ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ayakkabı numarasıdır. Çocuklar devamlı büyüme ve gelişme halindedir. Buna bağlı olarak çocukların ayak numaraları da sık sık değişmektedir. Kız çocuk spor ayakkabı alışverişlerinde çocuğun mevcut ayakkabı numarası dikkate alınmamalı, ayakkabı ayakkabıyı kullanacak çocuğa denetilerek alınmalıdır. Çocuğun ayak numarasından büyük ya da küçük alınan ayakkabılar çocuklarda yürüme problemleri yaratabileceği gibi ayakkabının ayağı tam olarak sarmaması nedeniyle ayak yüzeyinde tahriş gibi durumlara da sebep olabilmektedir.

Ebeveynler ayakkabı alışverişlerinde ayakkabının ortopedik olmasına da dikkat etmektedir. Ancak ayakkabıda aranması gereken özellik ortopedik olması değil ayakkabının anatomik yapıda olmasıdır. Anatomik yapılı ayakkabılar; ayak şeklini çabuk alabilen, çok yumuşak taban yapısına sahip, topuğa binen yükü azaltacak yapıda tasarlanmış ayakkabılardır. Kız çocuk spor ayakkabı seçimlerinde ayakkabının anatomik yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Kız çocuk anatomik spor ayakkabıları çocuğun günlük hayatta ayak konforunu sağlarken, gelecek dönemlerde oluşabilecek ayak sağlığı sorunlarına karşı da koruma sağlamaktadır.  Kız çocuk ortopedik spor ayakkabıları ise belirli bir ayak problemi nedeniyle alanında uzman doktorlar tarafından çocuk için tavsiye edilmiş, çocuğun ayak rahatsızlığına bağlı olarak sahip olduğu özellikler değişen ayakkabılardır. Sağlıklı çocuklarda, ayak probleminin ilerlemesini engellemek ya da tedavisini sağlamak amacıyla kullanılması gereken ortopedik ayakkabılar yerine ayak sağlığı ve normal gelişimini destekleyen anatomik çocuk ayakkabıları tercih edilmelidir.

Vicco, yalnızca Vicco ürünlerinde bulunan anatomik Smart Step özelliği nefes alabilen antibakteriyel taban astarı, iç kavis destekli anatomik taban pedi, esnek yapısı ve darbe emici akıllı sünger özellikleriyle çocuk ayak gelişimini maksimum seviyede desteklemektedir. Vicco, çocuk ayak sağlığına uygun ayakkabı modellerini oluştururken tasarıma da aynı oranda önem vermektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip Vicco; ayakkabıdan konfor, kalite ve tarz bekleyen ebeveynler için onlarca farklı seçenekte kız çocuk spor ayakkabı modeli sunmaktadır. Yeni sezon kız çocuk spor ayakkabı modellerini Vicco online mağaza ve konsept mağazalarından inceleyebilirsiniz.