179 Ürün
Sırala
179 Ürün bulundu
Toplam: 179 ürün
Sırala
%10
1.199,90 TL 1.079,90 TL
%10
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
999,90 TL 899,90 TL
%10
699,90 TL 629,90 TL
%10
%10
699,90 TL 629,90 TL
%10
499,90 TL 449,90 TL
%10
899,90 TL 809,90 TL
%10
499,90 TL 449,90 TL
%10
1.199,90 TL 1.079,90 TL
%10
899,90 TL 809,90 TL
179 Ürün

Çocuk Ayakkabı

Ayakkabılar genel yaklaşıma göre ne kadar aksesuar olarak görülse de ayak konforu ve buna bağlı olarak ayak sağlığı için önemli olan temel faktörlerdendir. Özellikle çocuk ayakkabılarında ayakkabının görüntüsünden ziyade ayakkabının rahat ve çocuğun ayak tipine uygun olması en önemli noktadır.

Çocuk ayakkabısı seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken ayakkabıyı giyecek çocuğun alışveriş sırasında yanınızda olmasıdır. Erkek çocuk ayakkabısı alışverişini ayakkabıyı giyecek çocuğu götürmeden yapmamak, denemeden alınan ayakkabıları çocuğa giydirmemek gerekmektedir. Ayakkabı satın alırken çocuğun ayak numarasını baz almak, farklı ayakkabılar deneterek çocuğun ayak şekline en uygun ayakkabıyı tercih etmek çocuk ayakkabısı alışverişlerinin olmazsa olmazıdır.

Çocuk ayakkabısı seçerken ayakkabının zamanla açılacağını ya da çocuğun ayak numarasının yakın zamanda büyüyeceğini hesaba katmamak gerekmektedir. Satın alınan ayakkabı, giyilmeye başlandığı ilk andan itibaren çocuğun ayağına uygun olmalı ve onu rahat ettirmelidir. Kimi zaman bir ayağın ölçüsü diğer ayaktan büyük ya da küçük olabilir. Bu gibi durumlarda ayakkabı numarasını belirleyen büyük ayak olmalıdır. Çocuğa dar gelen, ayağını sıkan çocuk ayakkabıları çocuğun ayak konforunu olumsuz etkileyeceği gibi ayaklarında şekil bozukluğu, yüzeysel deformasyon gibi problemlere de davetiye çıkaracaktır.

Çocuk ayakkabısı alışverişini çocuğunuz ile öğleden sonra yapmanız önerilmektedir. Gün içerisinde aynı büyüklerde olduğu gibi çocukların ayakları da belirli miktarda şişebilir. Ayak şişmeleri nedeniyle, satın alınan ayakkabıda ölçü problemi yaşanmaması için alışverişlerin öğleden sonra yapılması önem taşımaktadır. Ayrıca çocuk ayakkabısı alışverişi sırasında çorap kullanımına dikkat edilmeli, ayakkabı ile giydirilmesi planlanan kalınlıkta çorap ile ayakkabı denemesi yapılmalıdır.

Gün boyu hareket halinde olan, enerjileri bitmek bilmeyen çocuklar için ayakkabı seçiminde, ayakkabının esnek, hafif ve kaymaz tabanlı yapıda olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocukların gereğinden çabuk ve fazla yorulmasının önüne geçebilmek için çocuk hafif ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.

ÇOCUK AYAKKABI MODELLERİ

Çocuk ayakkabısı seçiminde belirleyici faktörlerden biri de içerisinde bulunulan mevsimdir. Çocuğa mevsime göre çocuk ayakkabı modellerinden uygun olanını giydirmek gerekmektedir.

Hem ayak sağlığı hem de tüm vücut sağlığı için ayakların her mevsim doğru sıcaklığa maruz kalması önemlidir. Kış mevsiminde soğuktan etkilenerek üşüyen, yaz mevsiminde fazla terleyen ayaklar çocukların hastalıklara yakalanma riskini de artırmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için mevsime uygun seçilmiş ayakkabı tercihi büyük önem taşımaktadır.

Kız çocuklar için yaz aylarında çocuk ayakkabı modellerinden kız çocuk sandalet, kız çocuk babet, kız çocuk terlik, erkek çocuk ayakkabılarından ise erkek çocuk spor ayakkabı, erkek çocuk sneaker ve erkek çocuk terlik seçenekleri tercih edilebilir.

Kış aylarında çocuk ayakkabı modellerinden ayakkabı tabanından soğuğu geçirmeyen ve çocuğun ayağını sıcak tutan ayakkabılar tercih edilebilir. Kız çocuklar için kız çocuk bot, kız çocuk kar botu ve çocuk çizme modelleri; erkek çocuklar için ise erkek çocuk bot, erkek çocuk kar botu modelleri tercih edilebilir. Kış aylarında ayrıca ev ayakkabıları da çocukların ayaklarını soğuktan korumak isteyen ebeveynlerin gözdesi haline gelmektedir. Kış aylarında ev içi kullanım modellerinden çocuk panduf seçenekleri de çocuklar için tercih edilebilecek çocuk ayakkabı modellerindendir.

Hem sağlıklı hem de şık çocuk ayakkabı modelleri için Vicco ürünlerini inceleyebilirsiniz. Çocukların ayakkabıcısı Vicco geniş ürün yelpazesi ve fiyat seçenekleri ile ayak sağlığı ve şıklığını buluşturmaktadır.

ÇOCUK AYAKKABI FİYATLARI

Günbegün değişen ve büyüyen, devamlı hareket halinde olan çocuklar için ayakkabı seçiminde fiyat faktörü de önemli bir yer tutmaktadır. Çocuk ayakkabı fiyatları ayakkabı üretiminde kullanılan materyal, ayakkabının kalitesi ve satın alınacağı sezona göre farklılık göstermektedir.

Çocukların ayakları her geçen gün gelişir ve ayak numaraları sık sık değişir. Bu büyümeye bağlı olarak çocuğun kullanacağı çocuk ayakkabısının numarası devamlı değişkenlik gösterir. Parkta, bahçede devamlı oyun halinde olan çocukların ayakkabılarının sıklıkla kirlenip yıpranacağı da göz önünde bulundurulduğunda çocuk ayakkabıları için ayırılacak bütçede aşırıya kaçmanın çok da doğru olmadığı gözlemlenebilir.

Çocuk ayakkabısı seçiminde kaliteli ve doğal malzemelerden üretilmiş, çocuk ayak sağlığını destekleyen ayakkabıları tercih ederken, ayakkabının fiyatının da orta ölçeki, uygun fiyatlı çocuk ayakkabılarından olmasına dikkat edilmelidir.

IŞIKLI ÇOCUK AYAKKABILARI VİCCO’DA

Çocuk ayakkabıları için aranan en temel özellikler rahatlık ve ayak sağlığını destekleyici nitelikte olmasıdır. Ancak kullanılan ayakkabının şık ve dikkat çekici olması hem çocuk hem de ebeveynler için aranan özellikler arasında yer alıyor. Dikkat çekici ayakkabı denildi mi akla ilk gelen ayakkabılar ise şüphesiz ışıklı çocuk ayakkabıları oluyor.

Işıklı ayakkabı modelleri her dönem çocukların ve ailelerin sevgilisi olmuştur. Adımlarını attıkça topuklarında ışıklar yanan ışıklı ayakkabılar her yaştan çocuğun talep ettiği çocuk ayakkabı modellerindedir.

Çocuk ayakkabı modellerinde dikkat edilmesi gereken tüm özellikler ışıklı çocuk ayakkabı modelleri için de geçerlidir. Her ne kadar görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken bir model olsa da ışıklı ayakkabılarda da en temel özellik çocuk ayak yapısını desteklemesi olmalıdır.

Çocuk ayakkabısı alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip Vicco, ışıklı çocuk ayakkabıları alanında da sektörde önde gelen markadır. Her mevsime uygun çocuk ayakkabı modelleri bulunan Vicco, yaz ve bahar mevsimlerine uygun ışıklı çocuk ayakkabıları, ışıklı sandalet ve ışıklı babet; kış mevsiminde kullanılmak üzere üretilmiş ışıklı bot, ışıklı sneaker ve ışıklı spor ayakkabı seçenekleri ile çocukların ve ailelerin yanında olmaya devam etmektedir.