259 Ürün
Sırala
259 Ürün bulundu
Toplam: 259 ürün
Sırala
%20
999,90 TL 799,90 TL
%13
1.199,90 TL
899,90 TL
YENİ
%20
999,90 TL 799,90 TL
%15
899,90 TL 764,91 TL
%15
999,90 TL 849,91 TL
259 Ürün

ERKEK ÇOCUK AYAKKABI MODELLERİ

Tüm gün hareket halinde olan çocukların özgürlüklerini sağladığı konforla desteklerken, ayak sağlıklarını da koruması beklenen erkek çocuk ayakkabıları kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.

Çocuklar ihtiyaçlarını yetişkinler kadar doğru ifade edemezler. Yetişkinler ayakkabı seçiminde kendi kriterlerini belirlerken çocuk ayakkabısı seçiminde bu kriterler ebeveynler tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle çocuk ayakkabı seçiminde belirlenmesi gereken kriterler oldukça önemlidir.

Ayakkabı seçiminde tercih edilecek erkek çocuk ayakkabı modelinin, ayakkabının giyileceği mevsime uygun olması en önemli kriterlerdendir. Çocukların giyeceği ayakkabıların soğuk havalara karşı koruyucu olması için tabanı soğuk geçirmeyen kışlık çocuk ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Kış aylarında erkek çocuk kış ayakkabılarından erkek çocuk bot, erkek çocuk kar botu ve erkek çocuk çizme modelleri tercih edilebilir. Erkek çocuk kış ayakkabısı seçiminde ayakkabının çocuk ayaklarını soğuk hava ve yağmur gibi etkilerden korurken aynı zamanda ayak sağlığını destekleyen malzemelerden üretilmiş olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaz aylarında ise erkek çocuk terlik ve erkek çocuk hafif ayakkabı gibi erkek çocuk spor ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Ayrıca mevsimle beraber ayakkabının giyileceği ortamda önem taşımaktadır. Örnek vermek gerekirse, kış aylarında açık havada yapılacak yürüyüşlerde erkek çocuk outdoor bot modeli tercih edilerek çocuk ayak ve bileklerinin korunması sağlanmalıdır.

Ayakkabı seçiminde ayakkabının üretiminde kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Seçilecek erkek çocuk ayakkabısının deri ya da pamuk gibi doğal malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yapay malzemelerden üretilmiş erkek çocuk ayakkabılarında çocuk ayağına zarar verebilecek kimyasallar havasızlık, terleme gibi sebeplerle açığa çıkabilmektedir. Bu zararlı kimyasallar çocuk ayaklarında bakteri ve mantar oluşumuna bağlı rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Ayrıca yapay malzemeden üretilmiş ayakkabılar, doğal malzemeler gibi ayağın şeklini almayabilir. Bu durum ilerleyen süreçte çocuk ayağında şekil bozukluğu gibi rahatsızlıklara da davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenlerle erkek çocuk ayakkabısı seçiminde erkek çocuk deri ayakkabı modeli önerilen seçeneklerdendir.

Çocuk ayakkabısı üretiminde kullanılan malzeme demişken bir diğer detay ise ayakkabı tabanıdır. Gün boyu hareketli çocukların özgürlüğünü kısıtlamamak ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak amacıyla ayakkabı tabanının kaymayan malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca ayakkabı iç tabanının ayağı destekleyici yapıda, yumuşak ve ter emici malzemeden üretilmiş olmasına da dikkat edilmelidir.

ERKEK ÇOCUK AYAKKABI FİYATLARI

Vücutları her geçen gün daha fazla değişim ve gelişim gösteren çocukların ayakkabı seçiminde ebeveynler için etkili faktörlerden biri de ayakkabının fiyatı.

Çocukların ayak numaralarının devamlı değiştiği ve gün içerisinde parkta, bahçede devamlı oyun halinde olan çocuğun ayakkabıyı yıpratma süresinin yetişkinlere kıyasla oldukça kısa olduğu göz önünde bulundurulduğunda ebeveynler için fiyat konusunun hassasiyet oluşturması oldukça doğal hale geliyor. Özellikle söz konusu erkek çocukları olunca ayakkabının deformasyon süresi daha da kısalıyor.

Erkek çocuk ayakkabı fiyatları belirlenirken ayakkabının üretildiği malzeme, malzeme kalitesi, ayak sağlığını destekleyen özellikte olması ve tabii ki markası belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır.

Erkek çocuk ayakkabısı seçiminde, ayakkabının malzeme kalitesi ve ayak sağlığına uygunluğundan feragat etmeden, nispeten uygun fiyatlı erkek çocuk sandalet seçmek faydalı olacaktır.

Çocukların ayakkabıcısı Vicco, çocuk ayakkabısı alanında geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Her bütçeye hitap eden fiyat aralığı ile ebeveynler için geniş seçim hakkı sağlamaktadır. 

EN İYİ ERKEK ÇOCUK AYAKKABISI

En iyi erkek çocuk ayakkabısı, ayakkabıyı giyecek çocuğun ayak yapısına uygun olan erkek çocuk ayakkabısıdır. Her çocuğun ayak yapısı farklıdır. Buna bağlı olarak ayakkabının gerek numarası gerekse tasarımının sağladığı fayda ya da zararlar da çocuktan çocuğa değişkenlik göstermektedir.

Hal böyle olunca çocuğa uygun en iyi ayakkabı, yine çocuk ile gidilen ayakkabı alışverişlerinde yapılacak denemeler sonucunda seçilebilecektir.

Ayakkabı denemelerinde denenen ayakkabı, modeline uygun olması halinde çorapla denenmelidir. Tercih edilecek çorap, ayakkabının giyileceği mevsime uygun olarak seçilmelidir.

Denenen çocuk ayakkabısının burun ve topuk bölümlerinin çocuğun ayağını sıkmadığından ve bir santimden fazla boşluk kalarak ayağa bol gelmediğinden emin olunmalıdır.

Ayakkabının topuk bölümünün ayağı destekleyecek sertlikte olması ve burun kısmının rahat hareket etmeyi destekleyecek şekilde esnek olması da gözden kaçırılmamalıdır.

ORTOPEDİK ERKEK ÇOCUK AYAKKABISI

Ortopedik çocuk ayakkabısı ile anatomik çocuk ayakkabısı kavramları sıklıkla karıştırılmaktadır. Ortopedik çocuk ayakkabısı yaşanan herhangi bir ayak sağlığı problemi sonucunda, alanında uzman doktor tarafından önerilen ve ayakkabıyı kullanacak çocuğa özel olarak üretilen erkek çocuk spor ayakkabı modelleri.

Anatomik çocuk ayakkabıları ise yumuşak tabanlı, ayakkabıyı giyen çocuğun ayak şeklini alan ayakkabılardır. Çocuklar için ayakkabı satın alırken, ayakkabının tabanının yumuşak olmasına dikkat edilmeli ve iki parmak ile kolayca ikiye kıvrılabilen esnek ayakkabılar tercih edilmelidir.

Anatomik çocuk ayakkabıları çocukların ayak sağlığını desteklemekte ve yanlış ayakkabı kullanıma bağlı oluşabilecek fiziksel sağlık problemlerinin oluşumunu engellemektedir.