2 Ürün
Sırala
2 Ürün bulundu
Toplam: 2 ürün
Sırala
2 Ürün

İlk Adım Bebek Bot Çeşitleri

İLK ADIM BOT MODELLERİ VE FİYATLARI

Bebek ilk adım ayakkabıları, bebeklerin kendi ayakları üzerinde durarak adım atmaya başladığı, yürüme eylemine geçişte kendilerine eşlik eden önemli araçlardır. Bebeklerin daha az yardıma ihtiyaç duyarak yürümeye başladığı ilk adımlarında tercih edilen ilk adım ayakkabıları, bebeğin güvenli adımlar atmasına yardımcı olurken, ayakkabı kullanımına alışmasına da destek olmaktadır. İlk adımlarını kış aylarında atmaya başlayan bebekler için ebeveynleri tarafından tercih edilen ayakkabı çeşidi ilk adım botudur. Bebek ayağını soğuk havalara karşı korurken aynı zamanda ilk adımlarında hem psikolojik hem de fiziksel destek sağlayan bebek botu kız ve erkek bebekler için çeşitli renk ve desenlerde tasarlanmaktadır.

Klasikleşen modelleri ile her sezon ebeveynlerin ilgisini toplayan Vicco ilk adım bot modellerine her sezon yenileri eklenmektedir. Çocuk ayakkabı uzmanlığı ile adını duyuran Vicco; ışıklı, kürklü, hafif, cırtlı, deri gibi çeşitli özellik ve materyallerde üretilen bebek botu modellerini sağlıklı tasarımlarla birleştirmektedir.

Bebek botu seçenekleri arasında ebeveynler tarafından en çok araştırılan modellerden biri bebek kar botu modelidir. Bebek kar botları bebek ayaklarını soğuk havanın ve karın olumsuz etkilerinden korumaktadır. Su geçirmez, kürklü, deri gibi özelliklere sahip bebek kar botları erkek ve kız bebekler için çeşitli tasarımlarla hazırlanmaktadır.

Bebek ilk adım alışverişlerinde bebek botu kadar rağbet gören ürünlerden biri de bebek ev botudur. İlk adımlarını atmaya başlayan bebeklerin özellikle ayakkabı kullanımına alışması, ayaklarının soğuk zeminden korunması ve ev içi kazalara karşı önlem olması için tercih edilen kız bebek ev botu ve erkek bebek ev botu modelleri kış aylarında bebek ayakkabısı alışverişlerinde büyük bir yer tutmaktadır.

İlk adım botu ve bebek ev botu fiyatları; ayakkabının markası, ayakkabı üretiminde kullanılan malzeme ve teknik donanım, ayakkabının satın alındığı sezon gibi sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Devamlı gelişme ve büyüme halinde olan bebekler için bebek ilk adım botu seçiminde alınacak ayakkabının uygun fiyatlı olması da önem taşımaktadır. İlk adım botu modellerinden hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olan ilk adım botunun seçilmesi her geçen gün ayakları büyüyen ve ayakkabı numarası değişen bebekler için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken konular arasındadır. Bebek ilk adım botu fiyatları araştırılırken aynı zamanda ayakkabıda kullanılan malzeme kalitesini de göz ardı etmemek gerektiği unutulmamalıdır.

Vicco ilk adım bot modelleri, bebek ayak anatomisine uygun olarak üretilmektedir. Bebek ayak gelişimini ve sağlığını desteklerken, geniş fiyat aralığına sahip olmasıyla da her bütçeye hitap eden Vicco ilk adım botlarını Vicco online ve konsept mağazalardan inceleyebilirsiniz.

 

İLK ADIM BOTU ALIRKEN NUMARA SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Bebek ilk adım botu için ayakkabı numarası belirlenirken oldukça dikkatli olunmalıdır. İlk adım bebek ayak numarası bebekten bebeğe değiştiği gibi, bebeğin ayak ve genel sağlığını doğrudan etkilemektedir. Tüm ilk adım ayakkabıları gibi, Kız bebek ilk adım botu da bebeğin gün içerisinde konforunu ve huzurunu etkilemenin yanı sıra, uzun vadeli ayak gelişiminde de etkili olmaktadır

Bebek ayak numarasını belirlemek için; düz bir zemine yerleştirilen kâğıda, bebeğin ayağı yerleştirilmeli ve bebeğin parmak ucundan topuk ucuna kadar olan mesafe işaretlenmelidir. Sonrasında bu alanı ölçerek bebeğin ayağının kaç cm olduğuna ulaşılabilmektedir. Satın alınacak ayakkabı, bebeğin ayakları yaklaşık 11 cm ise 17-18 numara, 12.5-14 cm aralığında ise 19-20 numara olmalıdır. En sağlıklı ayakkabı numarası seçimi için bebek ilk adım bot alışverişine ayakkabıyı kullanacak bebek ile gidilmeli, denetilen ayakkabının parmak ve topuk bölümünden sıkmadığı; belirtilen alanlarda bir santimetreden fazla boşluk kalmadığı kontrol edilmelidir.

 

İLK ADIM BOT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bebek ilk adım bot alışverişinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta, satın alınacak ayakkabının bebek ayağı için uygun numarada olmasıdır. Bebeğin ayağına küçük ya da büyük olan ayakkabılar, bebeğin normal ayak gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi, günlük hayatta dengeli adımlar atmasına engel olarak huzursuz olmasına ve güvende hissetmemesine de sebep olacaktır.

Yürüme eylemini yeni öğrenmeye başlayan bebeğe adımlarında yardımcı olmak için satın alınacak bebek ilk adım botunun hafif yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Ağırlığı fazla olan ayakkabılar bebeğin çabuk yorulmasına sebep olacağı gibi, yeni öğrenmeye başladığı bu eyleme karşı olumsuz yargı geliştirmesine de sebep olmaktadır.

Bebeklerin hareket özgürlüğünün sınırlandırılmaması için bebek ilk adım botun oldukça esnek yapılı olmasına dikkat edilmelidir. Esnek yapılı ayakkabılar bebeğin hareket kabiliyetini geliştireceği gibi, ayağın burkulması gibi durumlarda da bebeği destekleyici görevde olacaktır.

Bebek botu alışverişinde dikkat edilmesi gereken bir detay ise ayakkabının üretildiği malzemedir. Doğal malzemeden üretilen bebek bot çeşitleri, bebeğin ayağını ve yapay malzemelerde bulunabilen zararlı kimyasallardan korurken, ayağın nefes almasına da katkı sağlayacaktır.

 

KONFORLU İLK ADIM BOTLARI VİCCO ‘DA!

Çocuk ayakkabı uzmanlığı ile adını duyuran, Türkiye ‘nin çocuk ayakkabı markası Vicco; klasikleşen modellerine her dönem yenilerini eklemektedir. Çocuklar için birbirinden şık modelleri sağlıklı tasarımlarla buluşturan Vicco, ayak sağlığı ve gelişimine ilk adımlardan itibaren önem verilmesinin bilinciyle, ilk adım ayakkabı kategorisini titizlikle oluşturmuştur. Yalnızca Vicco ürünlerine özel anatomik smart step teknolojisini geliştiren Vicco ‘nun Smart Step özelliği bulunan ilk adım bot modelleri; nefes alabilen antibakteriyel taban astarı, iç kavis destekli anatomik taban pedi, esnek yapısı ve darbe emici akıllı sünger özellikleriyle çocuk ayak gelişimini maksimum seviyede desteklemektedir. Vicco ilk adım bot ürünlerine Vicco online mağaza ‘dan ulaşabilir, ürün özellikleri bölümünden “Özel Taban” ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.