94 Ürün
Sırala
94 Ürün bulundu
Toplam: 94 ürün
Sırala
94 Ürün

BEBEK SANDALET MODELLERİ

Sandaletler hem büyükler hem de küçükler için yaz aylarının olmazsa olmazıdır. Tüm kış boyunca kapalı ayakkabılar içinde havasız kalan ve botların ağırlığı ile bunalan ayakların özgür hissetmesini sağlayan sandaletler, her yaştan insan için yaz aylarının vazgeçilmezidir. Sıcak havalarda ayağın nefes almasını ve rahat etmesini sağlayan sandaletler bebekler için de gün boyu konfor imkanı sunmaktadır. Bebek sandalet modelleri hem kız hem de erkek bebekler için çeşitli renk ve desenlerde, farklı model seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Vicco bebek sandalet modellerine her sezon yenileri eklenmektedir. Kız bebek sandalet ve erkek bebek sandalet kategorilerinde, ebeveynlere onlarca farklı model seçeneği sunan Vicco ‘nun bebek sandalet modellerine www.vicco.com.tr ‘de yer alan Vicco online mağaza ve tüm konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

Vicco bebek sandaletleri, bebek sandaleti alanında müşterilerine sunduğu geniş çeşit yelpazesinin yanı sıra anatomik yapıları ile de dikkat çekmektedir. Bebek ayak yapısına uyum sağlayan ve ayak sağlığını destekleyen Vicco bebek sandalet modelleri, şıklık ile sağlığı bir araya getirmektedir.

Bebek sandalet modelleri kız ve erkek babetler için farklı renk, desen ve modellerde tasarlanmaktadır. Desenli, ışıklı ve armalı seçenekleriyle alışılmışım dışında modellere sahip Vicco bebek sandalet modelleri yanı sıra bebek deri sandalet, bebek terlik sandalet, İgor bebek sandalet modelleri de en çok tercih edilen bebek sandalet modelleri arasında yer almaktadır.

BEBEK SANDALET NASIL OLMALI?

Bebek sandalet modelleri bebek ayağının normal yapısına uygun formda; hafif ve esnek yapılı olmalıdır. Bebeğin hareketlerinin kısıtlanmaması, çabuk yorulmasının engellenmesi ve adımlarını kolay atabilmesi için bebek sandaletinin özellikleri önem taşımaktadır. Sandalet bebek ayak anatomisine uygun yapıda olmalı ve doğru ayak gelişimini desteklemelidir.

Bebekler için tasarlanan sandaletlerin üretiminde kullanılan materyallerde oldukça önemlidir. Bebek sandaletin deri, keten ve pamuk gibi doğal malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Doğal malzemelerden üretilen ayakkabılar yumuşaklığı nedeniyle bebek ayak şeklini daha hızlı alacağından gün boyu konfor sağlayacaktır. Yapay malzemeden üretilen ayakkabılarda, bebek ayağının terlemesi gibi nedenlerle açığa çıkabilen zarar kimyasallar bebeğin ayağına fiziksel zarar verebileceği gibi, uzun vade de sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Bebeklerin ayakları özellikle yaz aylarında sıklıkla terleyebilir. Doğal malzeme kullanılarak üretilen bebek sandaletleri bebeğin ayağını daha az terleteceği gibi, terleme sonucu nemlenen ayakkabının daha kolay kurumasına da olanak sağlamaktadır.

Yürüme eylemini gerçekleştirmeye yeni yeni başlamış ve devamlı düşme tehlikesi altında olan bebekler için seçilen bebek sandalet modellerinde, sandalet tabanının yere doğru şekilde bastığından ve ayakkabı tabanının kaymaz taban özellikli olmasına dikkat edilmelidir. 

Bebeklere ayakkabılarını giydirmek zaman zaman zorlu bir uğraş olabilir. Ayakkabıları giydirip çıkarırken devamlı pratik olması gereken ebeveynler için cırtlı bebek sandalet modellerinin tercih edilmesi faydalı olacaktır. Kolay kullanımın yanı sıra ayakkabının bebeğin ayak bileğine göre ayarlanmasına da olanak sağlayan cırtlı bebek sandaletleri bebeğin kendini güvende hissetmesine de yardımcı olacaktır.

Aileler tarafından bebekleri için sıklıkla aranan ve ayakkabı alışverişlerinde birinci tercih olan bebek ortopedik sandaletler, sağlıklı ve normal ayak yapısına sahip bebekler için değil; ayak, ayak bileği ve/veya bacağında sağlık problemi bulunan bebekler için tercih edilmesi gereken ayakkabı türüdür. Ortopedik ayakkabılar ayak, ayak bileği ve/veya bacakta bulunan ya da oluşmaya başlayan sağlık problemleri sonucu, alanında uzman doktorlar tarafından giyilmesi önerilmiş, kişinin ayak problemine bağlı olarak özellikleri değişen ayakkabılardır. Sağlıklı ayak ve bacak yapısına sahip bebekler için ayakkabı seçiminde, doktor tavsiyesi dışında tercih edilmesi gereken ayakkabı modeli ortopedik yapılı değil anatomik yapılı ayakkabılardır. Bebek anatomik sandalet modelleri yumuşak yapısı sayesinde bebeklerin ayak şeklini kolay aldığından ve normal ayak gelişimini desteklediğinden bebekler için en uygun ayakkabı modelidir. Yalnızca Vicco ürünlerine özel, anatomik smart step tabanlı Vicco bebek sandalet modellerini Vicco online ve konsept mağazalarından inceleyebilirsiniz.

BEBEK SANDALET NASIL SEÇİLİR?

Bebek sandalet alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta ayakkabı alışverişi sırasında, ayakkabının bebeğe denetilerek satın alınmasıdır. Bebeklerin ayakları her geçen gün büyür ve buna bağlı olarak ayak numaraları da gün be gün farklılık gösterir. Her ayakkabının kalıbının farklı olduğu da göz önünde bulundurulduğunda denemeden alınan ayakkabıların bebeğin ayak yapısına uyum sağlamama ihtimali kaçınılmaz oluyor. Bebeğin ayak yapısına en uygun ayakkabının alınması için bebek ayakkabısı alışverişine ayakkabıyı kullanacak bebek ile gidilmesi fayda sağlayacaktır.

Bebek sandalet alışverişlerinde satın alınan ayakkabının parmak ucu ve topuk bölümünün, ayrıca ayakkabının yan bölümlerinin ayağı sıkmadığından emin olunmalıdır. Ayakkabının parmak ucu ve topuk bölümünde birer santim boşluk olmasına dikkat edilmelidir.

Bebek sandalet seçiminde satın alınacak ayakkabının bebek deri sandalet modelinde olduğu gibi doğal malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.  Doğal malzemeden üretilen sandaletler bebeğin ayak anatomisine kolay uyum sağlayacağından bebeği gün boyu huzurlu olması ve uzun vadeli ayak sağlığının korunması sağlanmış olacaktır.

Devamlı büyüme ve gelişme halinde olan bebeklerin ayak numaraları da sıklıkla değişmektedir. Bebeklerin hızlı büyüdükleri bu dönemde sık sık yeni ayakkabı ihtiyacı oluşmaktadır. Bebek sandalet için ayırılacak bütçeyi belirlerken bebeğin kısa süre içerisinde büyüyeceği ve ayakkabının artık kendisine küçük geleceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Ebeveynlere hem kız hem erkek bebekler için onlarca farklı renk ve tasarımda bebek sandalet modeli sunan Vicco, her bütçeye hitap eden geniş fiyat yelpazesi ile ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Vicco bebek sandalet model ve fiyatlarına Vicco online mağaza ve tüm konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz.

BEBEK SANDALET NE ZAMAN ALINIR?

Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile sandalet modelleri yetişkinler hem de çocuklar için en çok satılan ayakkabı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bebek sandalet alışverişini havaların sandalet kullanımı için uygun olduğu tarihlerde gerçekleştirmek, her geçen gün büyüyen ve ayakkabı numaraları değişen bebekler için faydalı olacaktır. Devamlı büyüme ve gelişme halinde olan bebeklerin ayak numaraları günden güne değiştiğinden bebek sandaletlerin kullanılmaya başlanacağı tarihlerde satın alınması bebek ayağının rahat etmesini sağlayacak ve ayakkabı numarası bebeğin ayağına uygun olacaktır. 

Çocuk ayakkabı uzmanlığı ile adını duyuran Vicco, yaz mevsiminin olmazsa olmazı kız bebek sandalet ve erkek bebek sandalet alışverişleri için müşterilerine her sezon yeni modeller sunmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlarda bebek sandalet seçeneği bulunan Vicco ‘nun bebek sandalet modellerine Vicco online ve konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz.