52 Ürün
Sırala
52 Ürün bulundu
Toplam: 52 ürün
Sırala
52 Ürün

ÇOCUK SANDALET MODELLERİ

Ebeveynler için en zorlu çocuk alışverişi hiç şüphesiz ki ayakkabı alışverişidir. Devamlı büyüme ve gelişme halinde olan çocukların ayak numaraları her geçen gün değişir. Hal böyle olunca ebeveynlerde sıklıkla ayakkabı alışverişi telaşına düşer. Her ayak numarasına ve mevsime uygun farklı model ve işlevde ayakkabı ihtiyacı olan çocuklar için sık sık ayakkabı alınması gerekir. Yaz mevsiminin gelmesiyle ise çocuk sandalet modelleri gündeme gelir. Çocuk sandaletleri ayakkabının bilek bölümünde bulunan toka ile çocuk ayak bileğine bağlanan ve ayağın göründüğü açık ayakkabılardır. Tüm kış boyunca kalın ve kapalı ayakkabılar içinde kalan ayaklar yaz sezonunun gelmesiyle ayakları havalandıran ve serin tutan sandaletlerle buluşur. Çocukların ayaklarının sıcak havalarda terlemeden keyifle hareket etmesi ve özgürlüklerinin kısıtlanmaması için çocuk sandaletlerinin kaliteli ve dayanıklı olması gerekir. 
 

Çocuk sandaletleri hem kız hem de erkek çocuklar için farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir. Açık renkleri, kibar, sevimli ve şık tasarımlarıyla kız çocuk sandaletleri; metalik detaylara sahip, armalı ve desenli modelleriyle erkek çocuk sandaletleri hem çocukların hem de ebeveynlerin tüm yaz boyunca gözdesi olmaktadır. 
 

En çok tercih edilen çocuk sandalet modelleri; çocuk deri sandalet, Igor çocuk sandalet ve genellikle plajda kullanılan çocuk terlik sandalet modelleridir. Çocukların ayakkabıcısı Vicco, çocuk sandaleti alanında ebeveynlere sunduğu geniş model seçeneğiyle her yaş ve tarzda çocuğa uygun tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Vicco çocuk sandalet modelleri özel ve çeşitli tasarımlarının yanı sıra, tüm Vicco ayakkabıları gibi çocuk ayak anatomisine uygun olarak üretilmekte ve çocuk ayak gelişimini desteklemektedir.

Kız çocuk sandalet ve erkek çocuk sandalet modellerine Vicco online ve konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz.

ÇOCUK SANDALET NASIL OLMALI?

Çocuk sandaletleri gün boyu oyun halinde olan çocukların rahat hareket etmesi ve çabuk yorulmalarının engellenmesi için esnek ve hafif yapıda olmalıdır. Ağır ayakkabılar çocukların gün içerisinde erken yorulmalarına sebep oldukları gibi yürüme, koşma, zıplama gibi eylemlerde zorlanmalarına da sebep olabilmektedir.
 

Çocuklar için sandalet satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise sandaletin üretildiği malzemedir. Deri, keten, pamuk gibi doğal malzemeden üretilen sandaletler çocuğun tenine zarar vermediği gibi, yumuşak yapıda olması nedeniyle çocuk ayak şeklini de kolayca almaktadır. Ayağın şeklini kolay alan ayakkabılar gün içerisinde rahatlık sağlarken ayak gelişimini de destekleyerek ilerleyen yaşlarda oluşabilecek ayak problemlerinin de önüne geçmektedir. Özellikle deri malzemeden üretilen çocuk deri sandalet modelleri, deri malzemenin yapısı gereği çocuk ayak şeklini hızlıca alabilen ayakkabı seçeneklerinden biridir.
 

Çocuk sandalet modeli seçerken sandaletin hem ebeveynin hem de çocuğun rahatı için kolay giyilip çıkarılabilir yapıda, cırtlı ayakkabı modellerinden olmasına dikkat edilmelidir. Sandaletin cırt bölümünün çok sert olmaması ve çocuk tenini tahriş etmemesi önemli detaylardan biridir.
 

Ebeveynler tarafından sıklıkla aranan ve tercih edilen çocuk ortopedik sandalet kavramına da bir açıklık getirmek gerekir. Çocuklar için tercih edilmesi gereken ayakkabı ortopedik değil anatomik yapılı ayakkabılardır. Ortopedik ayakkabılar; ayak, ayak bileği ve bacakta oluşan ya da oluşmaya başlayan sağlık problemleri sonucu, alanında uzman doktorlar tarafından giyilmesi önerilmiş, kişinin ayak problemine bağlı olarak özellikleri değişen ayakkabılardır. Çocuklar için ayakkabı seçiminde, doktor tavsiyesi dışında tercih edilmesi gereken ayakkabı modeli ortopedik yapılı değil anatomik yapılı ayakkabılardır. Çocuk anatomik sandalet modelleri çocuk ayak şeklini kolay aldığından ve ayak gelişimini desteklediğinden çocuklar için en uygun ayakkabılardır. 
 

Kız çocuk sandalet ve erkek çocuk sandalet alanında çocuklara ve ebeveynlerine onlarca model seçeneği sunan Vicco, tüm ayakkabı modellerinde sağladığı anatomik destek yapısı ile çocukların yalnızca şıklığını değil sağlığını da önemsiyor. Tüm Vicco çocuk sandalet ürünlerine www.vicco.com.tr adresinden ve Vicco konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

ÇOCUK SANDALET NASIL SEÇİLİR?

Çocuk sandalet alışverişinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; alışverişe sandaleti kullanacak çocuk ile gidilmesidir. Çocukların ayakları her geçen gün büyür ve ayak numaraları değişir. Buna bağlı olarak ayakkabı satın alırken çocuğun mevcut ayak numarası referans alınmamalı ve çocuğa deneme yaptırarak ayak bedeni ve şekline uygun ayakkabı seçilmelidir. Çocuk ayağına büyük ya da küçük gelen, ayağı sıkan ya da ayağa fazla bol olan ayakkabılar ayak konforunu etkileyeceği gibi çocuğun yürüme şeklinde problemlere de neden olabilmektedir.
 

Çocuk sandalet modeli seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ayakkabının anatomik yapılı olmasıdır. Çocuk ayak anatomisine uygun, ayağın şeklini kolay alabilen yumuşak taban yapısına sahip ayakkabılar, çocuğun gün içerisinde konforlu olmasının yanı sıra ayak gelişiminin de doğru tamamlamasına destek olacaktır.
 

Ayarlanabilir ve kolay kullanım sağlayan cırtlı çocuk sandalet modelleri çocukların kullanımında oldukça kolaylık sağlayacağından satın alınacak ayakkabının cırtlı modellerden seçilmesine dikkat edilmelidir.

ÇOCUK SANDALET NE ZAMAN ALINIR?

Çocuk sandalet modelleri, yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile ebeveynler tarafından çocukları için satın alınmaya başlayan ayakkabılardır. Çocuk sandalet alışverişini havaların artık sandalet kullanımı için uygun olduğu tarihlerde gerçekleştirmek, devamlı büyüme halinde olan çocuklar için daha faydalı olacaktır. Devamlı büyüme ve gelişme halinde olan çocukların ayak numaraları sıklıkla değiştiğinden ayakkabının kullanılmaya başlanacağı tarihlerde satın alınması çocuk ayağının rahat etmesi için etkili faktörlerden biridir. 
 

Çocuk sandalet alışverişi diğer tüm ayakkabı alışverişlerinde olması gerektiği gibi sabah saatlerinde değil öğleden sonra yapılmalıdır. Çocukların ayakları da yetişkinlerdeki gibi gün içerisinde şişer. Ayakkabı satın alırken çocuğun ayağının gün içerisinde şişeceği ve ayakkabının kalıbının bu şişmeler sonrası çocuğu rahatsız etmemesi gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle ayağın şişmeye başladığı öğleden sonra saatlerinde alışveriş yapılması çocuk için doğru ayakkabının seçilmesinde etkili olacaktır.

Çocukların ayakkabıcısı Vicco, yaz mevsiminin olmazsa olmazı kız çocuk sandalet ve erkek çocuk sandalet alışverişlerinde de aileleri destekliyor. Her bütçeye uygun fiyat aralığına sahip onlarca farklı çocuk sandalet seçeneği sunan Vicco’ nun tüm modellerine Vicco online ve konsept mağazalarından ulaşabilirsiniz.